SOKOL TEPLÝŠOVICE – STŘÍBRNÁ SKALICE „A“ 4:1 (1:0)

branky: 36. a 48. Mládek, 53. Král, 70. Pavel Chomát (PK) – 57. Krčmář

Na první domácí prohru s Poříčím bylo třeba co nejrychleji zapomenout a připravit se na další zápas v nedalekých Teplýšovicích. Výkon ve druhém

poločase posledního domácího zápasu přece jen dával nějakou naději na dobrý výsledek.

Skaličtí nastoupili opět s jedním útočníkem, za kterým operovala pětičlenná obrana. První poločas obě mužstva nepředváděla moc pěkný fotbal. I přes mnoho nepřesností v rozehrávce si skaličtí dokázali vypracovat několik velmi dobrých příležitostí. Nejprve střílel z hranice desítky nepřesně Šafránek. Poté se do šance prodral Vejr, ale jeho střela na zadní tyč skončila asi metr vedle. Do další příležitosti se pak po pěkné kombinaci dostal Pícha, ale jeho pokus zlikvidoval domácí brankář. Největší šanci však měl po rohové kopu Čekal. Míč se ze skrumáže dostal až k němu, ale ani ze vzdálenosti 2 metrů nebyl schopen jej dopravit do sítě. A pravděpodobně po právu jsme dostali branku, kterou domácí vstřelili ze své první vážnější šance. Po faulu na pravé straně hosté rozehrávali volný přímý kop. Polovysoký centr dokázal tečovat hned první domácí hráč a brankář Detko neměl šanci – 36. minuta 1:0. Do konce poločasu měli domácí ještě jednu šanci, když po zaváhání Čekala uháněli na Detka. Ten se štěstím dokázal domácího útočníka zbrzdit a vracející se skalická obrana další pokusy zlikvidovala úplně.

Nástup do druhého poločasu byl více než tragický. Již po 8 minutách skaličtí obdrželi další dvě branky. Nejprve ve 48. minutě, další padla v minutě 53. I když při domácích stála velká porce štěstí, branky se bohužel počítají. V 57. minutě vykřesal naději Krčmář, když střelou z hranice vápna prostřelil teplýšovického brankáře – 57. minuta 3:1. Naši klucí se sice snažili, po celý druhý poločas měli převahu. Ale jalovou. V rozhodující fázi v okolí velkého vápna si nedokázali nahrát a do šancí se tak dostávali minimálně. V 70. minutě upravili domácí na konečných 4:1 z pokutového kopu – 70. minuta 4:1. Pěknou střelou se pak ještě prezentoval Vastl. Se štěstím a vypětím všech sil si s ní dokázal domácí brankář bohužel poradit.

Výkony posledních zápasu našeho mužstva nejsou ideální. Do šancí se dostaneme, bohužel chybí klid v koncovce. Nemáme klasického zabijáka typu Pepy Rezka, který šance nejen připravoval, ale dokázal je i bez milosti proměňovat :-). A při absenci Tomáše Popely je situace ještě o něco horší. Doufejme, že sobotní zápas s mužstvem Suchdola bude pro nás již zase tříbodový.