STŘÍBRNÁ SKALICE „A“ – TJ SOKOL DRUŽBA SUCHDOL  0:3 (0:0)

Po dalším zápase bez bodu a se čtyřbrankovým nášupem přivítali áčkaři na domácím hřišti mužstvo Suchdola. V sestavě chyběli pro nemoc Petr Vejr s Tomášem Krčmářem. Naopak do utkání naskočili rekonvalescenti Popela s Feketem.

Rozdílné fotbalové rozpoložení obou mužstev nebylo zpočátku utkání znát. Skaličtí chtěli odčinit předchozí ostudné výkony a pustili se do soupeře. Vypracovali si také první šanci. V 10. minutě se Michálek prodral do vápna a zpětnou přihrávkou našel Píchu. Ten však v tísni pouze trefil břevno a ani po následné trmě vrmě nikdo ze skalických nedokázal míč dostat do branky. Tím výčet šancí v tomto utkání pro skalické končí. Hosté, kteří ve svých řadách mají řadu zkušených a šikovných fotbalistů, začali přebírat iniciativu a postupně mírnou převahu Skalice vyrovnali. Do poločasu si však domácí dokázali poradit jak se standardními situacemi, tak s celkovou útočnou hrou hostí.

Změna nastala ve druhém poločase. Hned z první standardní situace (rohovém kopu) se prosadil hostující hráč. Domácí si nevzali příklad z defenzivy, kterou předváděli v prvním poločase, a na střelce branky se vyloženě vybodli. Ten měl dostatek času, aby míč usměrnil za Detka – 50. minuta 0:1. Pro skalické tím zápas víceméně skončil. Začali kupit chybu za chybou, nedokázali si přihrát nebo dokonce vytvořit na soupeře tlak. Hosté pak ještě přidali dvě branky a zcela po zásluze si odvezli tři body.

Dnešní referát ze zápasu je krátký, ale ono není o čem psát. I přes bezbrankový první poločas, byl výkon skalických asi nejlepším z posledních 3 zápasů (i když stejně to byla hrůzaJ). Takhle se o body nebojuje. Je to jednoduché, když se vyhrává, to jsou všichni mistři a plácají se po ramenou a jaký je to tým. Správný tým se ale pozná, až když je opravdová nouze, bída a nedaří se. Teď by se skaličtí hráči měli semknout a ukázat, že fotbal hrát umí, že dokážou bojovat o každý balon, že dokážou hrát stejně jako v prvních zápasech sezony.