SOKOL ZDISLAVICE – STŘÍBRNÁ SKALICE „A“ 2:1 (2:0)

branky: 20. a 37. domácí – 71. J. Pícha

Druhý venkovní zápas čekal naše fotbalisty ve Zdislavicích. Podle papírových statistik čekal skalické těžký soupeř.  Stejně jako naši i domácí v tomto ročníku ještě neprohráli.

Proti minulému zápasu se sestava opět změnila. Michálek na pravého beka, Vastl na předstopera, Jelínek na levého beka. Do sestavy se vrátil Tonda Šafránek a v útoku doplnil Tomáše Popelu Šumný.

Specifické hřiště (úzké a dlouhéJ) ve Zdislavicích jednoznačným plusem pro domácí, kteří jsou na něj zvyklí. Bylo jasné, že zápas moc „o fotbale“ nebude a bude to spíše boj o každý míč. Naši do zápasu nevstoupili špatně. Nechtěli se nechat zatlačit případným úvodním tlakem a opláceli domácím útok protiútokem. Hra byla zpočátku zápasu rozháraná, a jak již bylo řečeno, celý zápas opravdu moc fotbalové krásy nepobral. Oba brankáři si v úvodu připsali po jednom úspěšném zákroku. Před první brankou se mohla dostat do vedení Skalice, ale Čekal nedokázal „koníkem“ míč z rohového kopu trefit přesně. A následoval trest. Ve 20. minutě se po závaru míč odrazil na velké vápno a domácí kapitán ho napálil směrem na bránu. Trefil přesně, klasický angličan – 20. minuta 1:0. Hráči obou mužstev pak pokračovali ve stejném výkonu. Domácí byli méně nebezpeční a Skaličtí se snažili vstřelit branku a korigovat výsledek. Asi nejnebezpečnější situace vznikaly po rohových kopech, kdy hrozilo především dlouhý bidlo Čekal. Druhá branka domácích přišla opět „z ničeho nic“. Ve 37. minutě vznikl opět závar ve skalickém pokutovém území a míč se opět odrazil k domácímu kapitánovi. Ten na nic nečekal a zkusil štěstí podruhé – 37. minuta 2:0.

Do druhého poločasu nastoupil místo zraněného Popely Honza Pícha. Naši chtěli s nepříznivým výsledkem něco udělat, a proto brzy přeskupili své řady a do útoku se postavilo trio Pícha-Čekal-Michálek. Převaha v útoku tak byla o poznání větší a chvílemi domácí nevěděli kam dřív. Naši si tak dokázali vypracovat velké šance, ale jak už to bývá tradicí, nedokázali je využít. Domácí byli zvýšenou aktivitou zaskočeni, ale přesto využívali toho, že skaličtí hráli po přesunu Čekala do útoku pouze na tři obránce. Výraznou brankovou příležitost si však nevypracovali. Skaličtí se prosadili až v 71. minutě. Autové vhazování z levé strany se dostalo až k Honzovi Píchovi a ten dokázal propasírovat míč do sítě – 71. minuta 2:1. Samozřejmě skalické branka nabudila a cítili šanci získat alespoň bod. Bohužel hra v poslední čtvrthodině byla hodně rozkouskovaná a naši si nedokázali vytvořit souvislejší tlak. Poprvé v sezoně tak prohráli.

Skaličtí nebyli v zápase horším týmem, možná měli mírně navrch, ale nedokázali využít šancí, do kterých se dostali. Domácí jim víceméně dali lekci z produktivity. Pokud budeme šance proměňovat, nemusíme se bát žádného soupeřeJ.

V příštím zápase naše čeká další nepříjemný fotbalový tým – Jesenice. Přijďte naše podpořit.