STŘÍBRNÁ SKALICE „A“ – SK POSÁZAVAN POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU 1:4 (0:3)

branky: 70. Pícha – 18. Pavlečko, 20. M. Říha, 30. Havlíček, 79. Šimáček (z PK)

Tři body, ale hrůzostrašný výkon si přivezli naši z posledního mače ve Zruči. Pokud skaličtí chtěli bodovat proti prvnímu mužstvu, tak se museli prezentovat mnohem lepším výkonem.

Jedinou změnou v sestavě byl návrat Petra Vejra

Již první minuty jasně ukázaly, že Poříčí je právem na špici tabulky. Hostující hráči předváděli kombinační fotbal a skalické tímto stylem víceméně zatlačili do defenzivy. Hra Poříčí stála především na kvalitním výkonu záložní řady, která naše ve středu hřiště přehrávala. A když se ještě připojí individuální chyby… Mezi 18. a 30. minutou padly do skalické sítě 3 branky a bylo po zápase. Nejprve v 18. minutě chyboval Michálek, který z vápna odražený míč nedokázal odklidit do bezpečí, hostující hráč se ho zmocnil a placírkou obstřelil Detka – 18. minuta 0:1. Hned za dvě minuty chyboval na levé straně Jelínek, když ztratil míč v kaluži a hosté zvýšili na rozdíl dvou branek – 20. minuta 0:2. A na konečných poločasových 3:0 hosté zvýšili trefou z přímého kopu – 30. minuta 0:3. Skaličtí v prvním poločase dokázali zahrozit pouze Čekalem z rohového kopu. Jiné příležitosti si nedokázali vypracovat. Mladík Krčmář byl na hrotu osamocený a proti přesile téměř bez šance.

Druhý poločas byl od našich fotbalovější a bojovnější. Bylo to dáno především změnou rozestavení. Čekal se vysunul do útoku ke Krčmářovi a tuto dvojici ještě doplnil Pícha. Díky tomu hosté již neměli tolik času na rozehrávku, především v obraně, a začali kupit chyby. Naši se začali dostávat do šancí a několikrát způsobili závar před hostujícím brankářem. V 70. se skalickým podařilo snížit. Díky presinku dokázali dostat hostujícího brankáře pod tlak a jeho nepovedený odkop uklidil do sítě Pícha – 70. minuta 1:3. Gól našim pomohl a pokračovali v nátlakové hře. Čáru přes rozpočet jim však udělal rozhodčí, který v 79. minutě pískl nesmyslnou penaltu – 79. minuta 1:4.
Přestože Poříčí ukázalo své fotbalové kvality, výsledek zápasu stanovily především hrubice v obraně. V druhém poločase byl skalický výkon o poznání lepší a hráči ukázali, že se s tímto soupeřem určitě hrát dalo. Doufejme, že v Teplýšovicích se naši budou prezentovat lepší výkonem.