I když uhlíři získali potřebné tři body, z koncovky neměl trenér Tomáš Skalický radost. „První půle perfektní výkon, ale naše slabina – neproměňování šancí – sráží kluky dolů. Ztrácí sebevědomí, začínají se hádat, jsou nervózní, ale bojují,“ řekl. Místo jednoznačného vedení hosté vyrovnali. Nehonily se v hlavě Tomáše Skalického v tento okamžik černé myšlenky? „Vůbec jsem na nic nemyslel, věřil jsem, že zvítězíme,“ prohlásil. V tomto ho utvrzoval i úbytek sil na straně Stříbrné Skalice. „Na konci už někteří hráči soupeře nemohli, měli křeče,“ všiml si.

Vyrovnání skóre přišlo dost nečekaně. „Jejich hráč zůstal za bukem, Blecha ho pak doháněl a sestřelil ho,“ popsal penaltovou situaci Tomáš Skalický. Ten musel udělat několik korektur v základní sestavě. „Vede k tomu to, že pár lidí je nespolehlivých, místo hraní za A tým chodí někam jinam. Jmenovat zatím nebudu, to si musí přebrat sami. Jmenovat budu po příštím zápase. Ale věřím, že kluci budou na příští zápas připraveni,“ naznačil.

Uhlíře nyní čeká tzv. anglický týden, ve středu dohrávají duel s Teplýšovicemi. „Budeme chtít další body. S Teplýšovicemi očekávám vyrovnaný zápas. Když bychom hráli jako dnes a budeme proměňovat šance, věřím v bodový zisk. Celek Kondrace neznám, ale mají tam menší hřiště, tam to bude asi o bojovnosti než o nějaké kvalitě. Když se nám povede z příštích dvou zápasů získat čtyři body, tak se dostaneme do klidného středu tabulky,“ naplánoval kouč.

V utkání kopal každý celek jeden pokutový kop, v obou případech hlavní situaci konzultoval se svým asistentem. „Od toho tam pomezní jsou, aby pomohli, s tím nemám problém, obě penalty byly. Rozhodčí si myslím podali solidní výkon,“ potvrdil správnost rozhodnutí Tomáš Skalický. „Po skvělé první herní půli jsme byli po přestávce pasivnější, jako bychom si nevěděli rady. Potěšilo mne, že se kluci nepoložili a vstřelili dva góly,“ byl Tomáš Skalický rád za gólově plodných posledních 15 minut duelu. To už „spalovač šancí “ Srba působil na postu krajního obránce. „Blecha už nemohl, musel jsem tam stáhnout Srbu, odehrál to perfektně. Myslím, že se mi povedlo střídání, Marek dal krásný gól,“ uzavřel Tomáš Skalický.

„Prvních dvacet minut jsme se nedostali vůbec do hry,“ povzdechl po zápase hostující trenér Jaromír Pícha. „Až potom se hra začala vyrovnávat. Bohužel jsme z našich dvou pološancí gól nedali,“ dodal. Jeho svěřenci přišli o body v závěru zápasu. „Do 75. min., kdy jsem ještě stačili fyzicky, tak jsme soupeře trochu přimáčkli, ale po naší nedisciplinovanosti, kdy nám bylo odpískáno řečnění na hranici vápna, tak jsme s následné akce dostali na 2:1,“ popsal trenér Jaromír Pícha asi rozhodující okamžik zápasu. K odpískání pokutového kopu museli hráči Stříbrné Skalice hlavního rozhodčího přemlouvat, i když nedovolený zákrok viděli krom něho snad všichni. „Museli jsme si ji vymodlit. Obě penalty byly jasné. Na rozhodčí se nechci vymlouvat, i když hned na začátku pustil dle mého ofsajd,“ nebyl Jaromír Pícha moc spokojen. Stejně tak s komunikací mezi arbitry. „Hlavní rozhodčí by si to měl rozhodovat sám, ne si radit od pomezního,“ prohodil.

O osudu utkání se rozhodlo ke konci zápasu. „Dostali jsme dva rychlé góly, to se pak těžko hraje. Kluci přestanou hrát, běhat, bojovat. Hodně zápas ovlivnilo i rychlé střídaní, odešel nám stoper, což je náš nejkvalitnější hráč. Shodou okolností střídající nedohrál, potkalo ho to samé,“ zakončil hodnocení zápasu Jaromír Pícha.

 

ZDROJ: http://www.svoboda.info/