TJ JISKRA STRUHAŘOV – STŘÍBRNÁ SKALICE „A“ 1:3 (0:2)

branky: 46. domácí – 3. Šafránek, 15. Sadloň, 84. Polák

2. kolo I. B třídy zavedlo naše fotbalisty a příznivce skalického fotbalu na hřiště Struhařova. Domácí jsou, stejně jako naši kucí, nováčkem v letošního ročníku „bé třídy“, když postoupili z prvního místa benešovského okresu.
Proti minulému zápasu s Chotýšany se sestava změnila na dvou místech. Na pravé straně se místo Matěje Palusky postavil navrátilec Kamil Michálek, na levém beku pak Honzu Jelínka nahradil Milan Šumný. Počasí i struhařovský trávník byly v naprostém pořádku a nebránilo nic, aby si skaličtí odvezli 3 body.
Za ziskem tří bodů se naši vydali už ve 3. minutě. Uprostřed hřiště vybojovali Pícha s Michálkem balon, míč se dostal na vápně k Tondovi Šafránkovi, který technicky obstřelil domácího brankáře – 3. minuta 0:1. Branka dostala naše na koně. V pohodě kombinovali, ze zajištěné defenzivy vyráželi do rychlých protiútoků. Jeden z takových protiútoků se našim povedl v 15. minutě. Opět po ztrátě ve středu hřiště našel kolmou přihrávkou Petr Vejr rozeběhnutého Popelíka. Ten ve vápně nezazmatkoval a centrem našel ještě lépe postaveného Tomáše Sadloně a ten krásnou střelou zvýšil – 15. minuta 2:0. Jestliže domácí byli rychlou první brankou zaskočeni, druhá je viditelně dostala do kolen. Alespoň pro první poločas. Za zbývajících 30 minut prvního dějství nedokázali vymyslet nic, co by naši branku výrazně ohrozilo. Náznaky šancí v pohodě zlikvidoval brankář Detko s obranou. Naši měli ještě několik příležitostí, které však nevyužili. Domácí obraně dělal starosti především Tomáš Popela.
Druhý poločas začal asi nejhůře, jak mohl – obdrženou brankou. Naši začali velmi laxně a hned v první minutě se domácí dokázali prosadit. Centr z levé strany doklepával domácí hráč do prázdné branky. A jak už to bývá, naši znervózněli, domácím narostla křídla – 46. minuta 1:2. Hra skalických již nebyla taková, jakou jsme mohli vidět v prvním poločase. Kombinace vázla a domácí se více prosazovali, byli lepší než Skalice. Od vyrovnávací branky nás zachránil gólman Detko, když reflexivním zákrokem zlikvidoval šanci domácího útočníka. Postupem času se začala hra opět vyrovnávat a díky zlepšující se obraně skalických se domácí již tolik neprosazovali. Na konečný výsledek 3:1 stanovil střídající papá Aleš Polák, když využil zaváhání domácí obrany, rychlé rozehrávky a svých bleskurychlých nohou – 84. minuta 1:3.
V prvním poločase byli naši jednoznačně lepším týmem. K pohodě pomohlo rychlé dvoubrankové vedení. Podobný průběh dalších zápasů bychom určitě všichni brali. Druhý poločas však nebyl dle představ a zejména bohorovnost a laxnost po příchodu z kabin je na pováženou. Té bychom se měli v příštích utkáních vyvarovat. Nadcházející soupeři nemusí být tak neškodní jako hráči Struhařova a takový přístup se nám může krutě vymstít. Takže zatím pouze zdvižený prst. Kaňkou na zápase je zranění Tomáše Černého (FekiJ), který si natrhl sval a bude nám pravděpodobně pár zápasů chybět.
Příští zápas sehrají naši borci na domácím hřišti s mužstvem z Průhonic. Doufejme, že bude opět tříbodový.