V posledním kole podzimní části Okresní přeboru Praha-východ přivítáme v naší aréně Na blatinách soupeře z nedalekých Hrusic. Půjde o těžký a důležitý zápas, protože obě mužstva mají shodný počet bodů po 14.kole. Čeká nás tedy souboj tzv. “ o šest bodů“. Prosíme tedy všechny příznivce skalického fotbalu, aby přišli podpořit naše mužstvo v tomto posledním zápase na podzim.

A jak se vedlo soupeři minulé kolo s Radonicemi?

Poslední domácí utkání podzimu jsme na našem hřišti odehráli s Radonicemi. Proti mužstvu z předních míst tabulky jsme neměli, co ztratit. Navíc se nám proti tomuto soupeři tradičně nedaří, tak by jakýkoli bodový zisk byl nad rámec očekávání. Ke všemu jsme nastoupili oslabeni o zaměstnané Ujku a Hemelču. Sestava: Novák – Šmíd, Procházka A., Novotný, Procházka J. – Staněk (25´ Strnad), Mlčák, Čihák, Pűschner – Al Obaid S., Al Obaid J. A hned začátek zápasu nebyl pro nás příznivý. Píša dostal loktem do oka a zbytek zápasu hrál s velkým sebezapřením a obětavostí. Další trable na sebe nenechali dlouho čekat. V 15. minutě se opět zranil Maty a v tu samou dobu jsme obdrželi díky nedůslednému bránění první branku. Hosté si vytvářeli další příležitosti, leč bez gólového efektu. Ve 30. minutě dobíhal hostující hráč společně s Novotňákem míč u rohového praporku. Ani jeden se jej sice nezmocnil, nicméně se oba poroučeli k zemi. V hostujícím hráči zcela zbytečně bouchly saze a dupnul Petrovi zezadu na koleno. Ten měl štěstí, že se to neobešlo s vážnějšími následky. Hlavní rozhodčí po konzultaci s asistentem správně hráče Radonic vyloučil. Paradoxně tím začala změna naší hry v negativním slova smyslu. Nejen, že do konce poločasu jsme se k ničemu nedostali, ale zejména druhou půli jsme odehráli nesvědomitě a bez zájmu. Hosty jsme díky našim individuálním chybám pouštěli k zakončení, jako bychom hráli o jednoho hráče méně my a ne Radonice. Postupně se soupeř prosadil z přímého kopu a ze dvou jednoduchých, rychlých a přímočarých akcí. My jsme si vytvořili jedinou šanci za celý zápas až na samém jeho konci. Tou jsme ale také pohrdli, tak jsme odešli se zaslouženou vysokou porážkou.
 
Pokud bychom prohráli po boji a mohli si říct, že jsme pro výsledek udělali maximum, tak by se nikdo nezlobil. Ale přistupovat k zápasům takto laxně, bez zájmu a bez kousku pokory, je opravdu k zamyšlení. Je nutné si také uvědomit, že si zahráváme nejen se starostmi o budoucnost v soutěži, ale také v neposlední řadě s přízní diváků. Přestaňme se tvářit jako nedotknutelné hvězdy a začněme hrát taky srdcem!!
 
zdroj: http://www.hrusice-fotbal.cz/cz/a—muzstvo/aktuality