TEPLÝŠOVICE – STRUHAŘOV         1:0

Okresní derby mělo jasného favorita. Domácí se od začátku tlačili před branku nováčka ze Struhařova, ale ten měl ve své brance vynikajícího Pavla Pessra, jenž v prvním poločase vyrazil hlavičku Petra Chomáta i ránu Krála na roh. Jinak měli sice domácí tlak, ale většinou stříleli do oblak. Hosté nejvíce zahrozili Hovorkovým trestným kopem, který odvracel z nebezpečné vzdálenosti Petr Chomát. Jinak Struhařovští působili bojácným dojmem.

Po přestávce se tlak Teplýšovic stupňoval, šance přibývaly, ale čaroděj Pavel Pessr nepropustil za svá záda střely Krále a Pohorského z bezprostřední blízkosti, když mu pomohla i tyč,  ránu Pavla Chomáta po průniku Kukače vykopl nohou, stejně dopadlo i Podhorského bodlo. A to ještě Petr Chomát po rohu na zadní tyči střílel z malého vápna vedle.

Rozhodnutí nakonec přišlo v 77. minutě, když si na roh Ottla naskočil střídající Vosička a hlavou i se štěstím míč propasíroval do sítě. Následně ještě Král hlavičkoval po centru Ottla do břevna. Hosté jen minimálně ohrozili Babkovu branku a když už se hnali do zakončení zastavilo je postavení mimo hru. A tak domácí brali těsnou, ale zaslouženou výhru.

Hrající trenér Teplýšovic Milan Ottl si po zápase oddechl. „Měli jsme mraky šancí, ale brankář hostů Pessr byl vynikající, čemuž přispěl i náš malý důraz v zakončení. Chtěli jsme hrát po zemi, což se nám občas dařilo, ale neproměňování šancí by se nám mohlo příště vymstít. Stačí jedna povedená standardka soupeře, která nám může jasný zápas zničit. Je paradoxní, že gól jsme dali se štěstím. Měli jsme ale kvalitní hráče na lavičce, kteří by mohli hrát od začátku a jeden zápas rozhodl.”

K derby se vyjádřil i struhařovský kouč Vladimír Pohůnek. „Domácí vyhráli zaslouženě a gratuluji jim k vítězství. Byli jednoznačně lepší, my jsme byli zakřiknutí a od vyšší porážky nás zachránil Pavel Pessr. Momentálně jsou Teplýšovice herně někde jinde než my, kteří se v soutěži ještě rozkoukáváme.”

Branka: 77. Vosička. Rozhodčí: Garaja. ŽK: Kukač – Lacina, J. Sysel, Kocábek. Diváci: 100.Poločas: 0:0.

Teplýšovice: Babka –  S. Škvor (77. J. Dřízal), Ottl, Petr Chomát, Drahota – Nerad, Kukač, Vl. Veselý (58. Pavel Chomát), Podhorský – Mládek (58. Vosička), Král.

Struhařov: P. Pessr – J. Sysel, Z. Pessr, Dudík, Hovorka – Hanibal – Koblasa, O. Veselý (79. D. Sysel), Lacina, Straka (74. Pospíšil) – L. Sysel (52. Kocábek).