V pátek 6.11. od 20hod. nás čekal zápas nezvykle pod umělým osvětlením na popovickém Slavoji. Pár zápasů jsme tady již odehráli, ale zvyknutí na ne příliš dobré osvětlení hřiště vždycky chvíli trvá.

Scházíme se v 19hod. pod lampou veřejného osvětlení před branami popovického Slavoje. Počet hráčů, kteří se pod lampou seřadilo, je obvyklých třináct kousků. Při usazení v šatně si všímáme dvou staronových tváří pánů Mikeše a Mauglího, které jsme v kabině spatřili naposledy někdy v srpnu z důvodů Mikešovo pracovního nasazení a karetního trestu Mauglího, který si nevšiml, že trest za červenou kartu z jeho posledního utkání nebylo 10 zápasů, ale pouze 1 zápas. Každopádně jsme byli moc rádi, že se k nám chlapci opět připojili!! Vlivem pracovního vytížení a neuspokojivého zdravotního stavu některých hráčů musel trenér povolat na telefonu čekajícího “veterána” Jirku Boušku. No, víc lidí už asi dorazit nemělo, takže jsme šli na to.

Hned na začátku 1.poločasu se po hezké přihrávce Aleše Poláka dostal za obránce novic v sestavě Mikeš, ale díky manku v zápasovém vytížení nenaložil s brankovou příležitostí, tak jak by jsme potřebovali, tedy vedením 1:0. Mikeš místo přehození golmana zvolil variantu ještě posunutí a nakonec z toho byla jen první střela zápasu. V prvním poločase se toho moc zajímavého nestalo, začali jsme dle našich představ tedy s pozornou obranou. Domácí si moc nevěděli rady s naším bráněním a tak se tedy odcházelo na poločasový párek za stavu 0:0.

Během přestávky jsme si řekli pár věcí, které se nám nelíbili a s odhodláním do druhého poločasu jsme opustili kabinu. Bohužel již u toho nemohl být “kouč” Petr Říha, jelikož ač Čeky říkal, že když Blanka počkala doteď, tak 45 minut bez dozoru ještě vydrží, musel opustit stadion Popovic, protože práci máme jen jednu. No jo no, Čeky míní, Blanka mění, a tak Petr odjel. Na lavičku si tedy stoupl Láďa Popela odhodlán dovézt nás k vítěznému zápasu.

Při nástupu do druhého poločasu jsme měli výhodu rozehrávky a tak kapitán Čeky zavelel: “rozehrajte to jako obvykle!” No a my jsme poslechli. Výsledkem bylo vedení 1:0 v 20 sekundě 2.poločasu, kdy šel balón po ose Krčmář, Klégr, kteří rozehráli, Bečka a na vzdálenou tyč zakončil Vastl. Takový nástup jsme si nepředstavovali ani v těch nejlepších snech. Ba naopak, většinou máme v zápasech největší problémy v závěru 1.poločasu a na začátku druhých. V pátek večer se to obrátilo a my jsme vedli 1:0. Tento stav vydržel asi do 60.minuty kdy rozhodčí zápasu odpískal penaltu, která byla z řady těch přísných, protože hráč, který byl v minulosti ligový, by se měl s takovým bráněním vypořádat lépe a ne padnout jak podťatý. Nedá se nic dělat, penalta je, když ji rozhodčí odpíská a v Popovicích se tak stalo. Náš brankář Lukáš Novák se ale s touto situací vypořádal po svém, a exekutorovi domácích nedal šanci ke skórování a proto na ukazateli stále svítilo 0:1. Bohužel vinou oslav neproměněné penalty našich cca šesti hráčů jsme nebyli koncentrovaní na další akci z které jsme obdrželi vyrovnávací branku na 1:1. Tato branka byla velmi zbytečná a domácí tým tím dostal nový elán a křídla. Svou hru zaměřili na své dlouhé útočníky, který zásobovali mnoha centry do vápna. Naše obrana ale i přes toto velké vytížení pevně držela a většinu balónů odvrátila do bezpečí. Z jednoho takového balónu se zrodil i náš druhý gól. Jeden z těchto odvrácených balónů se dostal k domácímu kapitánovi na kterého zatlačil Michal Klégr a byl úspěšný. Domácí kapitán tlak neunesl a chybně přihrával zpět stoperovi, tuto příhru přečetl Michal balón získal. Po jednom přiťuknutí si všiml, že je golman domácích venku z brány a tak ho chytrým lobem překonal. Opaření domácí pouze koukali na naše slavící hráče. Tuto skutečnost si ale domácí hráči nenechali líbit a ještě zvýšili svůj tlak. Tento tlak přinesl několik závarů před naší brankou, ale stále jsme drželi. Vlivem ubývajících sil našich hráčů, jsme se zbytečně rychle zbavovali míče a tím ho hned odevzdávali domácím. V 90. minutě přišel bohužel trest. Po závaru ve vápně se dostal odražený míč k domácímu útočníkovi, který nekompromisně propálil vše co mu stálo v cestě. Nutno podotknout, že tento hráč nastoupil až do druhé půle a bohužel pro náš tým zaznamenal oba dva zásahy domácích. Rozhodčí po druhém gólu domácích oznámil, že bude nastavovat 2 minuty. V těchto dvouch minutách se nic zásadního neudálo a tak zápas skončil remízou 2:2.

Dalo by se říci, že jsme v Popovicích ztratili 3 body, ale to by jsme nebyli objektivní. Domácí měli v druhé půli určitě větší tlak a více šancí, které pochytal nadstandardně chytající Lukáš. Proto jsme za bod rádi a je pro nás určitě plusový ať už do tabulky pravdy nebo pro naší psychickou pohodu. Musíme být stále stejně pokorní a na hřišti odvádět maximum, protože jak říká trenér Petr Říha, nikdo to za nás neuhraje.

Za týden nás čeká poslední zápas této zápasově náročné podzimní části s týmem Hrusic. Opět se pokusíme navléknout další korálek v podobě neprohraného utkání. Po zápase se koná Valná hromada výboru TJ Meteor Stříbrná Skalice po které následuje zakončení podzimní části. Proto zveme všechny fanoušky, aby nás přišli nejen podpořit v zápase, ale také zakončit tuto polovinu soutěže.