Článek z webu Jesenického klubu.

Ve pátém kole zajížděla Slavia Jesenice k utkání proti dalšímu nováčkovi – Meteoru Stříbrná Skalice, který se v minulé sezóně umístil na druhém postupovém místě okresního přeboru Praha – východ. Domácí i vzhledem k dosavadnímu postavení v tabulce byli považováni za mírného favorita. Hosté dorazili oslabeni o nemocného Švarce, stále distancovaného Jiráska a také kapitána Táčnera, který před 14 dny dostal za dvě žluté karty od rozhodčího Salače nepochopitelný trest na 4 zápasy!?! Jeseničtí nastoupili s osamoceným útočníkem Kratochvílem na hrotu a zhuštěným středem pole s cílem vyrážet do nebezpečných brejkových situací. To se hostům podařilo již ve 13.minutě, kdy po narážečce s Benešem se z pravé strany do vápna prodral Štáf a přesnou přihrávkou „pod sebe“ nalezl Kratochvíla, který svým prvním gólem v sezoně nezadržitelně skóroval. Hráčům Skalice se podařilo vyrovnat ve 27.minutě, kdy zahráli standardní situaci z ca. 25 metrů úspěšnou střelou přes zeď, na kterou Jeřábek nedokázal reagovat. Ještě před koncem poločasu domácí skóre dokonce otočili. Pěknou narážečkou z levé strany obelstili obránce Jesenice a z malého vápna se štěstím propasírovali kulatý nesmysl do sítě podruhé – 2:1. V kabině hostů došlo v poločasové přestávce k zaslouženému mytí hlav od trenéra Sumce. Začátek druhého poločasu mohl opět potěšit domácí fanoušky. Po několikáté precizně rozehraný přímo kop skončil s pomocí Jeřábka na tyči hostující svatyně. Po této situaci Jesenice vycítila šanci a dostávala se blíže na dostřel branky Detka. V 71.minutě po přihrávce od Kratochvíla využil nedorozumění v obraně Skalice hostující Kmoch a do prázdné branky vyrovnal na 2:2. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a obě mužstva vycítila šanci zvítězit. Nicméně do konce zápasu již rozhodující gól nepadl a soupeři se rozešli s asi zaslouženou remízou.

Hodnocení trenéra Jana Sumce:

„Do zápasu jsme nastoupili s respektem k soupeři, který získal již celkem dost bodů. Po pěkné úvodní brance jsme bohužel dvakrát zbytečně inkasovali – jednou ze standardní situace, jednou ze hry. Do druhého poločasu jsme přeskupili sestavu, kdy jsme ke Kratochvílovi vytáhli Kmocha a hráli klasicky na dva útočníky, jak jsme zvyklí. Otevřeli jsme hru a výsledkem byl vyrovnávací gól. Dále jsme se dostali do dvou sólových nájezdů na brankáře, které byly zastaveny za cenu nedovoleného zákroku a v obou případech potrestány pouze žlutou kartou. Myslím, že ve druhé půli jsme byli o trochu lepší než domácí, ale bodu ze hřiště soupeře si vážíme.“

Sestava: Jeřábek – Kliment (83´- John), Procházka, Zajíček, Skřivan – Štáf, Pytelka, Beneš (K), Trávníček – Kmoch – Kratochvíl

Trenér: Jan Sumec

Branky Jesenice: 13´Kratochvíl, 71´Kmoch

Dále připraveni: Kallista