V dnešním rozhovoru Vám představíme naši zimní posilu z konkurenčního týmu SK Kostelec nad č. Lesy . Martin Bambas začal svou fotbalovou kariéru v přípravce u sousedů v mužstvu FK Kavalier Sázava. Zde vydržel až do dorosteneckého mužstva. Poté svou kariéru na chvíli přerušil z důvodu stavby rodinného sídla a svou fotbalovou kariéru znovu nastartoval v již zmíněném Kostelci. Vedení skalického klubu pracovalo na jeho přestupu již od léta 2017 a nakonec se podařilo přivézt Martina až v zimní přestávce.

Martin Bambas v utkáni proti Kostelci.

Martin Bambas v utkáni proti Kostelci.

Marťas, do skalického mužstva jsi naskočil v průběhu zimní přípravy, co bylo pro tebe impulzem, že si vybereš skalické mužstvo jako tvé budoucí přístaviště ve fotbalové kariéře? Nastiň nám trochu svou fotbalovou kariéru.

S fotbalovou kariérou jsem začínal jako většina spoluhráčů již v přípravce. K fotbalu mě tehdy přivedl děda, který byl členem klubu FK Kavalier Sázava. V Sázavě jsem hrál do dorostu, poté mé působení v Sázavě skončilo. Do Skalického dresu jsem se dostal za pomoci Martina Vastla , se kterým jsem řešil již delší dobu můj přestup ze sousedního Kostelce.

Takže odchovanec ze sousední Sázavy. Do Meteoru ale přicházíš z konkurenčního Kostelce, se kterým jsme minulé domácí utkání prohráli 3:1. V čem jsi viděl největší rozdíl mezi oběma týmy?

Největší rozdíl mezi týmy vznikl v druhé polovině utkání. Nám první poločas nepřálo štěstí na branky, přesto že bylo šancí požehnaně . Soupeř nepřestal hrát do konce utkání a většinu svých šancí proměnil.

Z tribuny to vypadalo, že nám trochu došly tzv. „broky“ a tím už nebyla síla dotáhnout zápas do vítězného konce, když jsme v zápase vedli 1:0, souhlasíš?

Je těžké takhle soudit. Na výsledku se hodně podílí v jaké sestavě se nastupuje a jak se dá sestava hráčů poskládat. Bohužel se nesejdeme vždy tak, jak by bylo ideální. Na rozdíl od soupeře nám chybělo v poli dost hráčů ze základní sestavy a v druhé půlce nás Kostelec přehrál po fotbalové stránce. Na tento zápas jsem se velice těšil a doufal ve vítězství .

Pravdou je, že naše sestava nebyla ideální, hlavně absence kapitána Aleše Poláka byla citelná. Právě s Alešem jste nastupovali ve středu hřiště ve všech předešlých utkáních, jak se ti s ním hraje?

S Alešem se hraje velice dobře, myslím že nám ten střed vyhovuje. Vždy se dohodneme jak budeme hrát, většinou je Aleš více vzadu a naopak já více v předu. Na Aleše se dá spolehnout, vím že pokud někdo projde do středu, nevynechá ani jeden souboj.

Tvůj přestup z Kostelce k nám, nebyl úplně krok do neznáma, jestli se nemýlím?

To nebyl, většinu kluků znám již od mala, kde jsme tehdy já v týmu FK Kavalier Sázava nastupoval vždy do velkého boje proti Stříbrné Skalici .

Jaké máš pocity ze svého nového angažmá?

Cítím se zde velice dobře, super parta lidí okolo. Jen bych si přál konečně prolomit ty prohrané utkání a začít vyhrávat.

To si myslím, že je přání všech lidí kolem skalického fotbalu. Třeba se to podaří v dnešním domácím utkání, kdy nás čeká soupeř z Čestlic, který je o bod před námi. Jak myslíš, že bude dnešní zápas vypadat?

Dnešní zápas nebude nic snadného, soupeř nám nedá nic zadarmo. Očekávám vyrovnané utkání, ve kterém 3:1 vyhrajeme.

Máš před zápasem nějaké své oblíbené rituály, nebo jsi typ fotbalisty, který na podobné věci nevěří? Hráči mají různé rituály. Náš jeden nejmenovaný odchovanec, který bohužel už v našem mužstvu nepůsobí, věděl, že když si těsně před zápasem nedojde na záchod, bude jeho výkon poloviční :-)

Rituál žádný nemám , ale pobavil jsem se nad hráčem se záchodem .

I také zvyklosti se u fotbalistů najdou. Prozraď nám, čeho by si chtěl se skalickým mužstvem dosáhnout, resp. stanovil sis nějaký cíl? Víme, že mužstvo si dalo za cíl být do 5. místa po konci sezony, ale zatím to nevypadá, že by se to podařilo?

Cíl je jasný, dobře se sehrát s týmem a pokusit se o co nejlepší výsledky. Uvidíme, nechme se překvapit, máme před sebou ještě dost zápasů ve kterých můžeme zvítězit a nabrat body na cestu vzhůru. Tato soutěž je dost vyrovnaná a záleží opravdu na vstřelených gólech a nepromarněných šancích.

Pod to se podepíšu také. Poslední otázka, taková trochu hypotetická… Kdyby si mohl ve skalickém klubu něco změnit/vylepšit, co by to bylo? Mohlo by to vedení klubu posloužit jako námět od člověka, který přišel nový a není ničím ovlivněn…

Zatím je na tuto otázku příliš brzo, uvidíme časem, určitě se nějaké věci najdou. Jediné co bych neměnil / nevylepšoval je po zápasové sezení u BOUŠÍNŮ

Posezení u Boušínů je v pořádku, a věřím, že se počet hráčů, kteří se zdrží po zápase na pivko bude přibývat. Marťas, moc díky, že si si na mě udělal čas. Doufám, že se ti u nás bude ve Skalici líbit a budeš tu spokojený. Přeji ti, aby se ti dařilo jak na hřišti, v podobě vstřelených branek, tak i v osobním životě.