V 18. kole jsme jeli na půdu o bod lepších Strančic. A předzápasové prognózy nevypadaly vůbec dobře. Již v pátek se vědělo, že na utkání nedorazí několik hráčů základní sestavy: Tomáš Krčmář, Tomáš Fork, David Smolík, Lukáš Rob (zranění), Martin Bambas (zranění). A tak to vypadalo, že se do Strančic pojede v deseti, uhrát alespoň nějaký slušný výsledek.

Již po několikáté tuto situaci však zachránili naši dorostenci. Tomáš Kopecký a Lukáš Machoň jsou už dlouho platnými členy základní sestavy A mužstva. Tentokrát je v základu doplnil, ve skvělé formě hrající, Jarda Šticha. A na lavičce bylo připraveno duo Boušků – Jirka a Hugo.
Na utkání pro jistotu ještě dorazil srdcař – Petr Smolík, který byl připraven zasáhnout do hry jen v opravdu kritické situaci.

Od první minuty se utkání nevyvíjelo vůbec dobře. Strančičtí drželi míč na kopačkách a do ničeho nás nepouštěli. Navíc si z hezkých kombinací vytvořili několik gólových situací, které naštěstí neproměnili.

Tento kolotoč naštěstí pan rozhodčí 20 minutách zastavil. Kvůli velkému vedru byla nařízena dvouminutová přestávka na osvěžení. Oba týmy se shlukly u svých střídaček a co se stalo potom, Strančice nechápou asi dodnes. Obraz hry se otočil o 360°. Naši hráči začali skvěle kombinovat, míče se odráželi k jejich kopačkám a do poločasu jsme vedli po gólech dorostenců Štichy a Machoně, 2:0.

Jakub Bubeník neomylně proměňuje penaltu

Ani po přestávce náš tlak nezeslábl. Na hrotu skvěle hrající Tomáš Rob vybojoval v 60. minutě penaltu a neomylný Kuba Bubeník zvýšil na 3:0. Zdálo se, že Tomáš Rob má se Strančicemi nějaké nevyřízené účty a chce je dostat zcela na kolena. I přes úmorné vedro neustále bojoval o každý míč, až 10 minut před koncem vstřelil branku na 4:0. Ani to mu ale nestačilo a tak za dalších 5 minut našel přesnou přihrávkou volného Huga Boušku a ten nekompromisně zavěsil.

V poslední minutě, kdy už se naši obránci viděli na zahrádce u pivu, darovali soupeři alespoň jeden čestný zásah a tak utkání skončilo výhrou 5:1.