Ve středu (20.3.2019) odpoledne odehrála Skaličátka přátelské utkání. Byli jsme pozváni týmem FK Radošovice do jejich tréninkové haly ve sportovním areálu U Říčanského lesa.

Po příjezdu do areálu jsme se všichni pár minut rozkoukávali. Nejen děti, ale i trenéři a rodiče si připadali jak ve sportovní pohádce. Vedle základní školy u Říčanského lesa vyrostl v loňském roce krásný sportovní areál. (O jeho otevření si můžete přečíst ZDE).

Předzápasové pokyny

Skaličátka v hale u Říčanského lesa

Hlavní dominantou tohoto areálu je fotbalové hřiště s umělou trávou, které je v zimních měsících zastřešeno.

Zápas se hrál na půlku tohoto hřiště. I přesto jsme měli obavu, jak to kluci a holky zvládnou. Přece jenom celou zimu trénujeme ve Skalické sokolovně, která je o hodně menší.

Skaličátka, narozdíl o trenérů, žádné obavy neměla. Neohroženě do zápasu vlétla a po hrubkách soupeře jsme brzy vedli 3:0. Zápas se uklidnil, přidali jsme ještě jednu branku a po 20ti minutách hry jsme vedli 4:0.

Se soupeřem jsme se dohodli, že utkání bude trvat 75minut a střídat se bude hokejově. V druhé třetině utkání soupeř svou hru zpřesnil a pomalu začal gólovou ztrátu dotahovat. Ještě 10 minut před koncem utkání jsme vedli o 2 branky. Radošovice ale třemi slepenými góly zápas otočili a 5 minut před koncem vedli 10:9.

Naši bojovníci to však nevzdali a v poslední minutě srovnali na 10:10.

Šlo se tedy na penalty. Z každého týmu kopali všichni hráči a Skaličátka byla úspěšnější poměrem 6:4.

Kluci i holky mají určitě co zlepšovat. Ale za tento první zápas na velkém hřišti zaslouží velkou pochvalu.