V neděli 6.3.2016 se od 13hod. utkalo naše A mužstvo s ambiciózním týmem Jevan. Jevany hrají stejnou soutěž jako naše mužstvo, pouze v jiném okrese-Kolín. Náš soupeř si v této soutěži nevede vůbec špatně, protože jeho podzimní bilance je: 6-1-6 při skóre 33:28 což dělá 20 bodů podzimní části.

Pro naše mužstvo to byl první zápas v probíhající zimní přípravě a vůbec druhý kontakt s balonem, protože doposud probíhaly tréninky pouze nabíráním fyzické kondice v okolí Skalice nebo na soustředění v Jizerských horách.

Do utkání bylo připraveno 14 hráčů včetně našich trenérů mládeže Zdeňka Felkla a Honzy Binky, kteří nám byli ochotni pomoci v tomto zápase. Pro trenéra Říhu tedy nic neobvyklého, aby si nevěděl rady se sestavou.

V prvních minutách bylo na našem mužstvu evidentní, že hráči vidí míč teprve po druhé během zimní přípravy. Práce s balonem nebo samotný odhad na balon nám dělaly velké problémy a tudíž jsme vše řešili dlouhými nákopy na naše útočníky, s kterými si hravě poradili zkušení obránci Jevan. V první půli jsme měli nějaké standardní situace, které ovšem pro našeho soupeře moc nebezpečné nebyly. V prvním poločase stojí pouze za zmínku chycená penalta našeho golmana Lukáše Nováka, jinak nic pozitivního na našem výkonu nebylo. No a jelikož hosté byli více na balonu a jejich herní projev byl daleko živější, odcházelo se o poločase za stavu 2:0 pro našeho soupeře.

Do druhého poločasu jsme se trochu prostřídali a šli jsme na věc. Obrázek hry se ale moc nezměnil, naše mužstvo bylo takové těžkopádné a až na pár světlých výjimek nic moc akce nepředvedlo. V 75.minutě se nám Martinem Vastlem podařilo, asi naší třetí střelou v zápase, snížit na 2:1. Do konce zápasu se až na nějaké menší strkanice již neudálo a tak zůstal konečný výsledek na ukazateli 2:1 pro tým Jevan.

Byl to takový typický první zápas v zimní přípravě, kdy se hráči na zápas těší, ale tělo ani balon je moc neposlouchá. Trenér Říha asi spokojený nebyl s ničím, ale je to již tak ostřílený trenér, že z výsledku a předvedené hry žádné závěry dělat nebude, protože máme na vyladění formy ještě dost času.

Příští víkend v sobotu 12.3.2016 se utkáme na opoznání lepší “umělce” Slavoje Vyšehrad s týmem Kostelce u Křížku, který je naším soupeřem i v mistrovských utkáních. Přijďte se tedy podívat a povzbudit naše hráče hodinu po poledni na Vyšehrad.