Rozhovor s kapitánem „A“ mužstva, Martinem Vastlem mladším

 

Tak první kolo je za námi. Jak jsi spokojený s výsledkem a hrou Skalice v domácím zápase proti Chotýšanům?
S výsledkem jsem nadmíru spokojený, protože jsme 2:0 vyhráli a řadu dalších šancí neproměnili. Z čeho mám velkou radost, je hlavně ta nula v počtu obdržených branek, protože ta se nám už dlouho nepovedla. Co se týká předvedené hry, tak ta nebyla špatná, ale ještě to pořád není ono. Některé situace neřešíme, tak jak bychom měli.

Velkou zásluhu na výhře máš ty. 30 minut před koncem, za stavu 0:0 jsi šel kopat penaltu a s přehledem jsi proměnil. Co se ti honilo hlavou? Určitě sis uvědomoval, že to může být rozhodující okamžik utkání.
Tak určitě… To že to může být rozhodující okamžik jsem si uvědomoval, ale nijak zvlášť nervóznější jsem nebyl. Na předzápasovém tréninku jsem si pár penalt zkusil, takže jsem šel na jisto. Jen jsem trochu dal na radu Čika (Martin Čekal)   , který mi říkal na tom tréninku, abych ji trochu zvednul, tak jsem ji zvednul a vyšlo to.

Pamatuješ si, kdy jsi naposledy penaltu neproměnil?
Tak to jsi mě trochu dostal… i když co si vzpomínám tak jsem ji nedal cca. 1-2 roky zpět v Pacově.
Zrovna nedávno se mě na to někdo ptal a říkal jsem, že si moc nevzpomínám.

A co nové posily? Golman Detko a záložník Tonda Šafránek. Jak zapadli do týmu? V zápase byli vidět oba, hlavně Šafránek, který ti penaltu připravil.
Já bych tě trošku poopravil, protože si myslím, že faulovaným byl Sádlo (Tomáš Sadloň). Jinak co se týká našich posil Dědka (Milan Detko) a Šafrdy (Antonín Šafránek), tak ti zapadli do mužstva úplně bezproblémově jak lidsky tak i fotbalově  a pro náš tým znamenají ohromné posílení!!

Penaltová situace ode mě byla daleko a navíc na tribuně začínali přípravy na miss mokré tričko Ale, když už jsme u těch tribun – nečekal jsi, že vás přijde povzbudit více fanoušků? Bylo krásné počasí a první domácí zápas v I.B třídě.
…jj, o tom mokrém tričku jsem také něco slyšel, ale víc by nám toho asi řekl Tomáš Fekete.
My jsme rádi za každého fanouška, který nás přijde povzbudit. V koutku duše jsem doufal, že by se ochozy mohly zaplnit trochu více, než bývalo zvykem, ale nebylo to nejhorší a já bych tímto chtěl všem fanouškům moc poděkovat za jejich přízeň a všichni v kabině doufáme, že jich bude chodit víc a víc… jsou to ale takové spojené nádoby, když budeme předvádět dobrý fotbal, budou diváci určitě chodit

Ještě bych se rád vrátil k posilám. Povídá se, že by Šumákovi (Milan Šumný) mohli zkrátit trest? Kdy ho tedy uvidíme na hřišti?
No to bych taky rád věděl…Pravdou je, že je v půlce svého trestu a můžeme poslat odvolání. Je to trochu ale složitější, protože se musí žádat na okresní fotbalový svaz a nikoli na FAČR. Navíc ten trest je za hrubé urážky rozhodčího, a co z doslechu vím, tak ty se moc nepromijí. Je to škoda, protože se Šumi jevil v přípravě ve velké herní pohodě a určitě by nám moc pomohl v těchto prvních kolech, které budou nesmírně důležité.

I tak to asi není úplně tak hlavní posila, kterou by tým potřeboval. Šumi je záložník, ale když se podívám na soupisku, tak by Skalice spíš potřebovala útočníka. Nemyslíš? Nebo se Jarda (trenér Jaromír Pícha) chystá hrát celou sezónu jako repre – na jednoho útočníka? To by s nepředvídatelnou účastí Popelíka (Tomáš Popela) na zápasech, bylo hodně riskantní. Tak nám řekni něco o Rezounovi (Josef Rezek). Ve skalickém podsvětí se povídá o jeho návratu!
No já pevně doufám a věřím, že na jednoho útočníka hrát nebudeme. Tento styl nemám rád a přijde mi antifotbalový, protože co ten chudák vepředu asi sám udělá??Diváci chodí na góly a na ofenzivní styl hry, ale hra s jedním útočníkem mi teda moc ofenzivní nepřipadá. Já vím, že trenéři říkají, že vlastně nehraješ na jednoho útočníka, že ho doplní jak krajní, tak podhrotový záložník, ale ještě jsem neviděl tým, který by mu to tak perfektně fungovalo, že bys to opravdu nepoznal, že tam je jen jeden útočník. Útočníka potřebujeme to je prostě fakt a já doufám, že se podaří nějakého ještě sehnat, protože co budeme dělat, když se Popelík nepředvídatelně nedostaví na zápas nebo nedejbože se zraní?? Réza je Réza, mě osobně to dost mrzelo, že z naší lodě v létě vystoupil, ale nebylo to v jeho případě jen o fotbale a myslím si, že soudný člověk by to dokázal pochopit. O to víc mě ale mrzí, když mi říkal, že ty jeho podmínky nedokázali ve Všenorech splnit a on by šel nejraději zpět k nám do Skalice, protože se mu tam moc nelíbí. To jestli se vrátí…zjistilo se, že by to ještě teď  na podzim šlo, ale dokud ho neuvidím, jak se s námi v šatně připravuje na zápas, tak tomu neuvěřím. Můj názor je, že to dopadne až v zimní přestávce.

Příští kolo Skalice vyráží, dalo by se říct, do neznáma – Struhařov (okr. Benešov). Víš něco o tomto soupeři?
Hele jediný co vím je, že minulé kolo prohráli v Teplýšovicích, jinak je to pro mě velká neznámá. Bude to ale určitě těžký zápas, ještě ke všemu v neděli, na to nejsme moc zvyklí. Domácí si budou chtít u svých fanoušků získat po prohraném zápase jejich přízeň zpět, takže já doufám, že se jim to ještě o kolo prodlouží.

Chystá trenér nějaké změny v sestavě? Bude někdo chybět? Hrajete ve stejný den jako béčko – bude dostatek kusů?
Změna bude určitě jedna, protože teď nebude mít trenér teď 14 dní k dispozici našeho “árijského Drogbu” Honzu Jelínka, který si bude plnit své školní povinnosti…to víš do 1. třídy nechodíš každý rok!      Pozitivní je, že už bude připraven náš Kamil Forrest Michálek. No, a jelikož se náš zápas kryje se zápasem béčka, tak už asi jiné změny moc v úvahu nepřipadají. Kusů ve Skalici je…jen když si vezmeš registračky, tak máme lidí minimálně na 3 týmy, ale realita  je taková, že máme na dva týmy 20 lidí, budeme muset asi poprosit Gardu, jestli nám někoho půjčí na střídavý start??

Tak z návratu Kamči má radost určitě nejen trenér, ale hlavně návštěvníci webu, kteří se těší na jeho obvyklé zhodnocení zápasu.
Dík Káso, že sis udělal čas na rozhovor a přivezte ze Struhařova 3 body!
Tak na “agilního” Michálka se těšíme všichni.
Ještě jestli můžu, chtěl bych touto cestou pozvat všechny naše fanoušky do Struhařova, protože jejich podporu budeme hodně potřebovat!! K těm třem bodům Fílo, jsem přesvědčený, že je přivezeme, ale víš jak…je to kulaté.