STŘÍBRNÁ SKALICE „A“ – SPARTAK PRŮHONICE 1:0 (0:0)

branky: 80. Pícha

Máme tu další víkend a další souboj nováčků I. B třídy. Tentokrát se skaličtí střetli s mužstvem Spartaku Průhonice. Ti loni postoupili z prvního místa okresu Praha-západ.

Absence donutily trenéra Píchu opět mírně pozměnit sestavu. Zraněného Feketeho nahradil na předstoperu Tomáš Rob. Michálek se posunul do útoku k Popelovi a na pravou zálohu se postavil Matěj Paluska.

Hosté byli určitě nabuzení vysokou výhrou 6:1 z předchozího utkání nad Teplýšovicemi. Disponují o něco kvalitnějším kádrem než mužstvo Struhařova a bylo to na zápase znát.

Naši ale vstoupili do zápasu zostra. Asi největší šanci měl již v 5. minutě Pícha. Michálek ho vysunul do samostatného úniku, ale ten tváří v tvář nedokázal míč dostat za záda hostujícího brankáře. Další šance přicházely, ale ani jedna se neujala. Postupně se nedokázali prosadit Popela, Petr Vejr a několikrát Martin Čekal. Obrana hostí chvílemi nestíhala, především ve chvílích, kdy skaličtí začali presovat. Obránci lehce ztráceli míče a sami se dostávali pod tlak. Kolem 30. minuty prvního dějství tlak skalických polevil a přišla vyložená šance hostů. Hosté našli díru ve skalické obraně a kolmicí se za ní dostali. Svým pohotovým zákrokem nás zachránil gólman Detko.

Druhý poločas se nesl pouze ve znamení domácích. Měli jak územní tak i herní převahu a chybělo pouze přetavit je v branku. Postupem času a po neproměnění několika šancí bylo zřejmé, že zápas bude ctít heslo „kdo dá góla, vyhraje“. Hosté byli bezzubí a pomalu jim docházely síly. Z našich fotbalistů bylo cítit, že chtějí zápas jednoznačně vyhrát. Rozhodující branka padla v 80. minutě. Náběhem za hostující obranu si shodně řekli Pícha s Michálkem o přihrávku. Vastl jejich pohyb viděl a dlouhým nákopem našel jednoho z nich, Honzu Píchu. Ten nezaváhal a i přes vyběhnuvšího hostující brankář vstřelil rozhodující branku zápasu – 80. minuta 1:0. Konec zápas přinesl pouze zvýšenou aktivitu hostí, kteří chtěli samozřejmě urvat alespoň bod. Skaličtí se však ubránili a zaslouženě získali 3 body.

Skaličtí byli po celý zápas lepším mužstvem, ale nedokázali svou převahu zužitkovat. Ve druhém poločase, především díky ubývajícím silám hostů a větší chuti po vítězství, byla převaha výraznější. Tři body proto po zásluze zůstaly ve Skalici.