TJ JISKRA ZRUČ NAD SÁZAVOU – STŘÍBRNÁ SKALICE „A“ 1:2 (1:2)

branky: 28. Petrů z PK – 2. Michálek, 38. Šumný

Poslední zářijovou neděli hostovali naše A mužstvo na hřišti Zruče. Ačkoli mužstvo je bez bodu na posledním místě tabulky, nesměli jej naši v žádném případě podcenit. Bohužel v sestavě Skalice chybělo několik hráčů – Vejr, Popela, Krčmář, Chaloupka a Bečka. Vypomoci tak museli hráči, kteří měli odehrát zápas béčka – Polák, Bubeník a Zubař :-)

Naši začali, jak nejlépe mohli. Již ve 2. minutě se do šance prodral Michálek a křížnou střelou na zadní tyč nedal domácímu gólmanovi šanci – 2. minuta 0:1. Domácí byli viditelně zaskočeni a skaličtí měli v danou chvíli určitě navrch. Domácí obranu větrali a nacházeli v ní okénka. Do samostatného úniku se dvakrát dostal Šumný, ale zradila ho koncovka. Stejně jako Michálka, který váhal se zakončením při špatném vyběhnutí domácího brankáře. Skaličtí se za obranu dostávali především dlouhými pasy a využívali tak velkého prostoru na domácím hřišti. Jejich aktivita však začala polevovat kolem 20. minuty a do hry se pomalu dostávali domácí. První varování přišlo ve 24. minutě, kdy domácí útočník trefil břevno. Ve 28. minutě fauloval (možná i zbytečně) Čekal domácího hráče na hranici pokutového území a rozhodčí nařídil pokutový kop. Domácí jej bez problémů proměnili a srovnali krok – 28. minuta 1:1. Domácí byli nabuzeni vstřelenou brankou a hlavně viděli, že se skalickými lemrami se dá hrát. Skalice hrála nervózně, totálně bez kombinace, bez zájmu, bez pohybu. Ve 34. minutě zachránil skalické výborný Detko, který tygřím skokem pod nohy protihráče zlikvidoval stoprocentní šanci domácích. Rozdílová branka padla ve 38. minutě. Po rohovém kopu Píchy se z malého vápna prosadil Šumný a dostal Skalici do jednobrankového vedení – 38. minuta 1:2.

Druhý poločas byl ze skalické strany asi tím nejhorším výkonem, kterým se v tomto ročníku prezentovali. Domácí je jednoznačně přehrávali. Byli ve všech ohledech lepšími. Vypracovali si několik gólových příležitostí, ale nedokázali je proměnit. Možná proto jsou tam, kde jsou. Zejména za druhý poločas je potřeba vyzdvihnout výkon brankáře Detka, který svými zákroky zachránil skalické od pohromy. V závěru zápasu, kdy domácí vrhli všechny síly do útoku, se ještě dostal do samostatného úniku Sadloň, ale míč za záda domácího brankáře nedostal.

I když jsme získali tři body venku, je nedělní výkon celého skalického mužstva určitě zklamáním a dost možná i ostudou. Zdá se, že došlo i k podcenění domácího týmu a víra v to, že se porazí sami. Přece jen, tohle není okresní přebor a soustředěnost a koncentrace musí být každou vteřinu utkání. Jestli s podobným výkonem „vyrukujeme“ v neděli na Poříčí, tak dostaneme pořádně za uši.