Poříčí šlágr kola zvládlo na jedničku

Stříbrná Skalice – Ve šlágru sedmého kola fotbalové I. B třídy, skupiny D “přejel” lídr z Poříčí nad Sázavou třetí Stříbrnou Skalici na jejím hřišti, když rozhodli o výhře již v prvním poločase.

Po úvodním vzájemném oťukávání začali na promočeném terénu postupem času získávat půdu pod nohama hosté a do poločasu získali tříbrankové vedení. Nejprve nedal šance bývalému spoluhráči z Poříčí brankáři Detkovi šanci pěknou technickou střelou k tyči Pavlečko, vzápětí se trefil po presinku a individuální akci M. Říha a po půlhodině hry vymetl pavouky v šibenici Detkovy brány z trestného kopu Havlíček. Domácí zahrozili jen hlavičkou Čekala po rohu.

Po přestávce si již Poříčí hlídalo vedení. Domácí sice začali více bojovat a snažili se se stavem něco udělat, ale buď ztroskotali na Kumštovi nebo je obrana Poříčí zpacifikovala. Přesto se dočkali čestného úspěchu, když Pícha zachytil odkop Kumšty a poslal míč do sítě. Hosté podnikali rychlé brejky, ale střely Šimáčka a trestný kop Havlíčka gól nepřinesly. Až po faulu na M. Stibůrka uzavřel skóre z penalty Šimáček.

Branky: 70. Pícha – 18. Pavlečko, 20. M. Říha, 30. Havlíček, 79. Šimáček (z PK). Rozhodčí: Hlavnička. ŽK: 5:2. Diváci: 60. Poločas: 0:3.

Poříčí nad Sázavou: Kumšta – J. Stibůrek, Kyselka, Křivohlavý, Vojta – Pohorský, Havlíček, M. Říha, Pavlečko (85. Breburda) –  Šimáček, Kupša (67. M. Stibůrek).