Uhlířské Janovice – V 11. kole I. B třídy – skupina D fotbalisté FK Uhlířské Janovice přivítali v sobotu Meteor Stříbrná Skalice. Vzhledem k postavení v tabulce potřebovali vyhrát a tento cíl také nakonec splnili.

U. Janovice – Stříbrná Skalice 3:1 (1:0)

Kdyby se šlo do kabin za stavu 6:0, nikdo by se s ohledem na množství šancí nemohl divit. Ve spalování tzv. tutovek vynikal hlavně Srba, který po delší době nastoupil v základní sestavě. Tu první již hned v 5. min., podobně si vedl i dorážející Strnad. V 10. min. byl faulován Stoupa, po signalizaci pomezního Radiny nakonec ukázal hlavní arbitr Holý na značku pokutového kopu. K jeho exekuci se postavil Černík a se štěstím proměnil – 1:0. I v následujících minutách pokračovala hra na jednu bránu, ale skóre 1:0 vydrželo hodně dlouho neměnné. Střelu Vedrala ztlumil Detko ve svých rukavicích, poradil si také s průnikem Srby a následnou dorážkou z kopačky Wolfa. Další tutovku Srby na brankové čáře vykopával Vastl. Domácí útočník neměl svůj střelecký den, po nahrávce Wolfa cílil vysoko nad bránu z hranice malého vápna. Hosté se za celý první poločas dostali k zakončení pouze sporadicky, jako například Krčmář ve 28. min., ale Hromádku nijak výrazně nezaměstnal. Ještě před odchodem do kabin dodržel tradici Srba, po jehož hlavičkovém zakončení předvedl Detko výborný reflex, na druhé straně se po brejku J. Píchy protáhl Hromádka.

„Pouze 1:0 je ošidné,” znělo mezi domácími fanoušky o poločasové pauze. A jejich obavy se naplnily v 69. min., kdy za obranou zapomenutého Krčmáře poslal k zemi Blecha. I když se hlavní arbitr Holý chvíli rozmýšlel, tak nakonec neodolal „tlaku” hráčů Stříbrné Skalice a ukázal v utkání podruhé na značku pokutového kopu. Hostující kapitán Vastl poslal míč mimo dosah Hromádkových rukavic a bylo vyrovnáno – 1:1. Co bylo domácím hráčům platné, že ještě předtím měl gól na hlavě Strnad, respektive nevyužili možnost přečíslení tří útočících proti jednomu obránci. V 76. min. si hostující hráči neodpustili slovní komentáře směrem k hlavnímu rozhodčímu, za což byli potrestání nepřímým kopem. Po jeho rozehrání trefil Černík pouze hradbu těl, ale pokračující akci vyšperkovali a klid do domácích vnesli hostující Stoupa a hlavičkující Strnad – 2:1. Definitivu zisku tří bodů potvrdil v 80. min. střídající D. Marek, kterému nechala hostující obrana dostatek času a prostoru pro připravení si palební pozice – 3:1.

I když uhlíři získali potřebné tři body, z koncovky neměl trenér Tomáš Skalický radost. „První půle perfektní výkon, ale naše slabina – neproměňování šancí – sráží kluky dolů. Ztrácí sebevědomí, začínají se hádat, jsou nervózní, ale bojují,” řekl. Místo jednoznačného vedení hosté vyrovnali. Nehonily se v hlavě Tomáše Skalického v tento okamžik černé myšlenky? „Vůbec jsem na nic nemyslel, věřil jsem, že zvítězíme,” prohlásil. V tomto ho utvrzoval i úbytek sil na straně Stříbrné Skalice. „Na konci už někteří hráči soupeře nemohli, měli křeče,” všiml si.

Statistiky

Branky: 10. pok. kop Černík, 76. Strnad, 80. Marek – 69. pok. kop Vastl. Rozhodčí: Holý – Bekešský, Radina.

U. Janovice: Hromádka – Blecha (76. Janoušek), Černík, Zadražil, Vedral – Wolf, Strnad, T. Kulhánek, Hrbek (57. D. Marek) – Stoupa, Srba. Trenér Tomáš Skalický.

Stříbrná Skalice: Detko – Jelínek, Čekal (4. Bečka, 62. Polák), Fekete, Vastl – Paluska, Vejr, Šumný – J. Pícha, Šafránek – Krčmář. Trenér Jaromír Pícha.