STŘÍBRNÁ SKALICE „A“ – SK SLAVIA JESENICE 2:2 (2:1)

branky: 27. Šafránek, 40. Sadloň – 13. a 71. hosté

Po prohře ve Zdislavicích naši přivítali na domácím ihrisku mužstvo Slavie Jesenice. Naši byli vzhledem k postavení v tabulce a výhodou domácího hřiště mírným favoritem.

V základní sestavě se objevily dvě staronové tváře. Jakub Chaloupka a Tomáš Krčmář. Oba jsou kvalitními fotbalisty a bezesporu budou pro mužstvo platní. Chaloupka se postavil na pravou zálohu, Krčmář do útoku.

Od prvních minut se bojovalo především o střed hřiště. Ani jedno z mužstev nemělo navrch, proto první branka přišla jako blesk z čistého nebe. Po zaváhání skalické obrany na levé straně nacentroval jesenický hráč do malého vápna a dopravit míč do sítě byla hračka – 13. minuta 0:1.

Hosté byli určitě nabuzení vysokou výhrou 6:1 z předchozího utkání nad Teplýšovicemi. Disponují o něco kvalitnějším kádrem než mužstvo Struhařova a bylo to na zápase znát. Naši se po vstřelené brance začali více snažit a převzít kontrolu nad zápasem, ale dařilo se jim to velmi pomalu a ztěžka. Hosté zahušťovali střed hřiště a obraně hráli pozorně. Vyrovnání se diváci přece jen dočkali. Ve 27. minutě si po faulu před velkým vápnem postavil míč Tonda Šafránek a střelou přes zeď po vzoru Davida Beckhama nedal hostujícímu brankáři šanci – 27. minuta 1:1. A začínalo se od nuly. Domácí branka viditelně nabudila, byli o poznání aktivnější a v této fázi zápasu měli větší chuť po třech bodech. Za svou aktivitu byli skaličtí odměněni, i když až před koncem prvního poločasu. Po rychlé kombinaci Sadloně s Krčmářem se první jmenovaný dostal až před hostujícího brankáře a se štěstím míč dostal až do branky – 40. minuta 2:1.

Druhý poločas byl herně téměř stejný jako ten první. Boj o střed pole. Ani jedno z mužstev si nevypracovalo výraznější šanci na skórování. V 60. minutě mohl navýšit rozdíl skóre o dvě branky opět Šafránek, ale jeho přímý kop tentokrát hostující brankář s pomocí tyče dokázal odvrátit. O 11. minut později bylo bohužel pro skalické srovnáno. Hosté využili zaváhání skalické obrany a polovysoký centr z levé strany dokázali lehce usměrnit do prázdné branky – 71. minuta 2:2. A opět od nuly. Ke konci zápasu se fotbal přeléval z jedné strany na druhou. Týmy se nechtěly smířit s bodem a chtěly strhnout vedení na svou stranu. Do konce zápasu však branka nepadla.

Vzhledem k průběhu zápasu je nerozhodný výsledek přijatelný pro oba soupeře. Z pohledu fanouška nebyl zápas nijak pohledný, i přestože padly čtyři branky. Naši se nevyvarovali chyb v obraně a to je možná stálo lepší výsledek.

Příští víkend zavítáme na hřiště poslední Zruče. Doufejme, že se na nás nechytí.:-)