První březnový den našim hráčům nevyšel. V neděli 01.03.2015 se naši hráči utkali od 13 hodin na hřišti svého soupeře z Kostelce nad černými lesy. Naše mužstvo se sešlo v celkem hojném počtu(13 hráčů+2 gólmani) hodinu před zápasem na stadionu v Kostelci. Pro nemoc byli omluveni Michal Klégr, Tomáš Rob, práce nepustila na hřiště dalšího “novice” v našem mužstvu Jiřího Boušku a na nečekanou akci musel odjet Tomáš Popela do Prahy. Zprvu to vypadalo na hezké nedělní odpoledne s ideálními podmínky pro fotbalový zápas. Během přípravy na zápas se ale vše obrátilo o 180 stupňů. Ze celou zimu sněžilo cca dvakrát a bohužel jeden den z toho musel být na náš zápas.

Počasí bohužel neporučíme a pro všechny účastníky zápasu byly podmínky stejné. V našem kádru se objevili dva “nováčci” Míra Manhart a Petr Smolík, což bylo pro naše mužstvo velmi pozitivní. Od začátku utkání bylo na obou mužstvech vidět, že je to pro ně první zápas v této zimní přípravě. Nepřesností bylo na obou stranách jako hub po dešti. Hra se v prvních dvaceti minutách odehrávala od vápna k vápnu ani na jedné straně nemuseli gólmani řešit nějakou složitější situaci. Po úvodních dvaceti minutách se domácí dostávali do mírnější převahy, ale naši hráči se snažili avšak z pokusů Matěje Palusky nic nevytěžili. Střely Tomáše Bečky z přímého kopu nebo Martina Vastla ze hry nestojí ani za zmínku, protože branku neohrozily.Naopak u střely druhého jmenovaného se mohly cítit ohroženy tak akorát auta zaparkované za brankou domácího brankáře. Jak by řekl klasik Míra Bosák “ti kluci jsou ještě v hrubé přípravě!”. Domácí vytěžili cca ve 30.minutě z minima maximum a to v podobě gólu do sítě našeho mužstva. Tento gól nebyl po žádně akci “alá Barcelona”, nýbrž po větším důrazu domácího útočníka v souboji s našimi stopery. Někteří naši hráči reklamovali hraní rukou domácího útočníka nebo postavení hráče mimo hru, ale rozhodčí je pánem na hřišti a zřetelně ukázal na půlící čáru. 1:0 pro domácí. Tento gól se na našem mužstvu podepsal desetiminutovou nekoncentrovaností, kdy šli ještě domácí útočníci sami, na v brance opuštěného Lukáše Nováka, naštěstí z toho gól do šatny nebyl. Zmrzlý rozhodčí tedy mohl ukončit první poločas, který moc fotbalové krásy nepobral.

O poločase zněl od trenéra Říhy povel jasně:”dejte balon na zem,začněte běhat a dávejte pořádné balony ze stran před bránu!” Chlapci se občerstvili teplým čajem a po pěti minutách odpočinku šli na plac.

Do druhé půle jsme nastoupili v bráně s Mírou Loudou, který si vyzkoušel jaké to je chytat při tělesné teplotě 32 stupňů celsia. Nicméně Míra “zařval” Uráááá! a šli jsme na ně. V obou mužstvech se v průběhu zápasu vždy střídali dva až tři hráči, takže sestavy do druhé půle byly mírně pozměněny. Výraznou změnou byla výměna rozhodčího, který zimu z prvního poločasu nerozchodil, a šel se zahřát rovnou do sprchy. Píšťalku vzal tedy do rukou nejzkušenější hráč domácího týmu se slovy “kluci moc mi nenadávejte, nikdy jsem to nepískal”. Vše bylo tedy připraveno na druhý poločas. Ten začal převahou našeho týmu, kdy jsme konečně začali domácí přehrávat a ohrožovat před brankou. První svou vážnější akci jsme ještě nezužitkovali, kdy Honza Říha hlavou sám před brankářem netrefil zařízení. Po pár minutách si ale spravil chuť. Kuba Bubeník, mimochodem největší překvapení probíhající zimní přípravy, vyslyšel pokyny trenéra Říhy a od pravé lajny naservíroval výborný pas před bránu na Honzu Říhu, který byl na správném místě a po učebnicovém zpracování na prsa nekompromisně uklidil míč do domácí sítě. Domácí hráči reklamovali, stejně jako někteří naši hráči v 1.poločase, postavení hráče mimo hru, ale ač byl rozhodčí z řad domácích, ukecat se nenechal a také ukázal na půlící čáru.1:1. Po tomto gólu se hra opět uchýlila do řady nepřesných přihrávek a vlivem postupující únavy i k několika faulům. I přes tyto nesrovnalosti ve hře, vypadalo naše mužstvo v mírné převaze. Vše směřovalo ke spravedlivé remíze 1:1. V posledních patnácti minutách se ale udály ještě dvě, výsledek ovlivňující, věci. To když v 78.minutě byl po svém průniku ve velkém vápně domácích hráčů “ostře” sestřelen Tomáš Bečka, a ač jediný komu se to nezdálo byl faulující domácí obránce, rozhodčí-spoluhráč ukázal na značku pokutového kopu. Aniž by se někoho zeptal a neponaučen ze svého střeleckého pokusu v prvním poločase, odpovědnost na sebe vzal Martin Vastl. V minulých zápasech se z pokutového kopu nemýlil, v neděli však penaltu trestuhodně zahodil, kdy ani netrefil zařízení. Kdyby byl na zápase přítomen všemi oblíbený fanoušek přezdívaný “Tyran”, řekl by mu zhruba toto: “Zahoď kopačky a běž se svléknout!”. Místo toho, aby jsme vedli 2:1 a v klidu dokráčeli k vítězství, stav byl 1:1 a domácí na koni. Nebyla to ovšem poslední penalta v tomto utkání!! Pět minut před koncem, jsme trestuhodně ztratili míč na polovině domácích. Místo toho, aby jsme okamžitě chtěli vybojovat balon zpět, hlasitě naši hráči-hráč diskutoval s rozhodčím o tom, že byl faulován nebo co. Bohužel jsme balon nevybojovali zpět, ba co víc, z protiútoku jsme zahráli v našem vápně rukou a nic jiného než pokutový kop pro domácí nemohl následovat. Bohužel v týmu domácích žádný Martin Vastl nehraje, a proto domácí hráč pokutový kop uklidil do sítě, jako příbor do kredence. 2:1 pro domácí. Po následném rozehrání hry na půlce hřiště ukončil opět promrzlý rozhodčí zápas.

Tento zápas jsme bohužel nezvládli, ale jelikož se jedná pořád zatím o přípravu, není potřeba šířit paniku. Velice pozitivní pro naše mužstvo je nasazení dvou, v příštím zápase doufám, tří staronových opor Míry Manharta, Petra Smolíka a Jirky Boušky. Tito kluci, a nedělní zápas to jasně ukázal, nám strašně pomůžou nejen v kabině, ale hlavně na hřišti. Na konec bych použil jednu větu bývalého skalického hráče: “Vem to ďas, příští týden hrajem zas!”. Všechny své příznivce i odpůrce zveme v sobotu 07.03.2015 na zápas s Jevany, který se uskuteční na hřišti Újezd-Praha 4 od 14:00h.